Personel Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüzde Görev Devir Teslimi Gerçekleştirildi

Genel Müdürümüz Sayın Hamza AYDOĞDU, bürokraside nadir görülen görkemli bir görev devir teslim töreni ile görevini Bakanlık Özel Kalem Müdürü Sayın Ömer İNAN'a devretti.
Genel Müdürlüğümüzde Görev Devir Teslimi Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü görevine 30.10.2013 tarihinde vekâleten başlayıp 10.06.2014 tarihinde asaleten atanan ve Bakanlıkta en uzun süreyle İnsan Kaynakları / Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüten genel müdür unvanına sahip olan Sayın Hamza AYDOĞDU Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın imzaladığı 10 Haziran 2020 tarihli Resmî Gazete' de yayımlanan 2020/274 sayılı karar ile Aksaray Valisi olarak atanmıştı.

İlk olarak, görev yaptığı genel müdürlük personeline hitap eden Sayın AYDOĞDU, "Ailemden daha çok sizlerle aynı ortamı paylaştım. Görev yaptığım süre zarfında kimseyi kırmamaya, kimseyi ötekileştirmemeye ve milli eğitim ailesini bütünleştirmeye çalıştım. Kapım bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi birlikte çalıştığım her derece ve kademedeki mesai arkadaşlarıma da daima açık oldu. Elimden geldiğince herkese eşit ve şeffaf davranmayı ilke edindim. Göstermeye çalıştığımız tüm hassasiyete rağmen gözden kaçırılan durumlar veya gönlünü kırdığımız çalışma arkadaşlarımız olabilir" diyerek tüm mesai arkadaşlarından helallik istedi.

Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızca ulvi bir göreve atanmasının uygun görülmesi nedeniyle görevini, uzun yıllar beraber çalıştığı bir arkadaşına Sayın Ömer İNAN'a devretmenin huzuru ve mutluluğu içinde olduğunu, Sayın İNAN'ın beyefendiliği, çalışkanlığı ve ağırbaşlılığı ile her zaman ön planda olan bir mesai arkadaşı olduğunu ifade eden Sayın AYDOĞDU bu nedenle gözlerinin arkada kalmayacağını söyledi.

Sayın İNAN da Sayın AYDOĞDU'ya teşekkür ederek, şahsının bu makama uygun görülmesinin bir şeref olduğunu, Sayın AYDOĞDU'dan çok şey öğrendiğini bundan sonraki süreçte de her zaman görüşlerine ve desteklerine ihtiyacı olacağını ifade ederek, hazırlanan plaketi,  Personel Genel Müdürlüğü çalışanları adına Sayın AYDOĞDU'ya takdim etmiştir.

Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN'ın da katıldığı, Personel Genel Müdürlüğü makamında gerçekleştirilen devir teslim töreni, Bakanlığımız Genel Müdürleri, Daire Başkanları ve Bakanlık personelin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Sayın SAFRAN yaptığı konuşmada Bakanlığın bugün hem çok mutlu hem de çok üzgün olduğunu, yıllardır başarılarla dolu çalışmalar yapan Sayın AYDOĞDU'nun valilik gibi önemli bir makama atanarak Bakanlıktan ayrılmasının büyük bir başarıyken birlikte çalışan biz mesai arkadaşlarını üzdüğünü, görevi devralan Sayın İNAN'ında çok başaralı bir bürokrat olduğunu belirterek her ikisini de tebrik etti. Daha sonra Sayın AYDOĞDU ve Sayın İNAN karşılıklı olarak birbirlerine başarılar dileyerek birer buket takdim ettiler. Daha sonra da Sayın AYDOĞDU Bakanlık çalışanlarınca arabasına kadar alkışlarla uğurlandı.

17-06-202017-06-202017-06-202017-06-202017-06-202017-06-202017-06-202017-06-202017-06-2020

Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ÇANKAYA - 0 (312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.