Personel Genel Müdürlüğü

Doğu Anadolu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Bulunan İllerin Eğitim Uygulamaları İstişare Toplantısı 31.12.2015 Tarihinde Van’da Gerçekleşmiştir.

Doğu Anadolu Ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Bulunan İllerin Eğitim Uygulamaları İstişare Toplantısı 31.12.2015 Tarihinde Van’da Gerçekleşmiştir.

 

 

Bakanlığımızca yürütülen eğitim alanındaki çeşitli uygulamalarda, yerel bazda birlikteliğin sağlanması, eğitim sorunlarının yerinde tespit edilmesi, eğitim hizmetlerinin daha etkili ve verimli bir şekilde sunulması ve benzeri konulara yönelik olarak bölgesel istişare toplantılarının yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda birincisi 19.12.2015 tarihinde İstanbul’ da gerçekleştirilen, bölgesel istişare toplantısının ikincisi ise 31.12.2015 tarihinde Van ilimizde gerçekleştirilmiştir.

Van ilimizde, Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın himayelerinde gerçekleştirilen söz konusu istişare toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları ve birim amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu istişare toplantısı; Ağrı, Ardahan, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van İl Milli Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve bu illerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden oluşan 200 katılımcıyla yapılmıştır.

Anılan istişare toplantısı, il milli eğitim müdürleri, milli eğitim maarif müfettişleri başkanları, İl milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile eş zamanlı yapılan 3 farklı oturumla gerçekleştirilmiştir.

            Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI, İl Milli Eğitim Müdürleri ile illerindeki eğitime dair sorunları ve çözüm önerilerini dinlemek üzere birebir görüşmüştür. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN, toplantıya katılan 15 İl Milli Eğitim Müdürü ile görev yaptıkları illerin genel eğitim durumlarını istişare etmiştir. Rehberlik ve Denetim Başkanlığını temsilen Daire Başkanı Mehmet BİRDAL, Milli Eğitim Maarif Müfettişleri ile disiplin sorunları hakkında derinlemesine görüş alış verişinde bulunmuştur. Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürü Bayram ÇETİN TEOG, Talim Terbiye Başkan V. Hüseyin ŞİRİN Ders Programları, Müfredat ve Aksayan Derslerin Telafisi, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK Ödenekler, İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Özcan DUMAN Yatırımlar, I. Hukuk Müşaviri Hayati CANKALOĞLU Hukuki İşlemler, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU Norm, Öğretmen Atamaları ve Yönetici Atamaları konularında sunum yapmışlardır.

 

Haberin Detayı için tıklayınız.

 

05-01-2016 05-01-2016
05-01-2016 05-01-2016
05-01-2016 05-01-2016

 05-01-2016

Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ÇANKAYA - 0 (312) 413 26 80/81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.